DOMÁCÍ HRÁTKY IV.

Novinky > Školní rok 2019-2020 > DOMÁCÍ HRÁTKY IV.

Milé děti a rodiče,

po dnešní projížďce na kole jsem se rozhodla, že další HRÁTKY budu věnovat PAMPELIŠKÁM.

Nádherně žlutá květinka mne doprovázela celou cestu - na lukách jich byly celé koberce, lemovala cesty a silnice, kam jsem jen dohlédla všude sama pampeliška. Vzpomněla jsem si, jak jsme si s nimi hrávali, pletli věnečky a náramky, vytvářeli z nich hodinky nebo prstýnky, sbírali a počítali květy na med a pampeliškový sirup. Vaši rodiče to určitě také znají, stačí je jen poprosit a oni vás to jistě rádi naučí!

7272.jpg

Pampelišku si můžete vybarvit nebo zkusit nakreslit jedním tahem.

Pampeliškám je nejlépe na louce, to určitě se mnou souhlasíte, ale pokud si jich utrhneme jen několik, abychom naučili ručičky plést věneček nebo je sbírali pro zdraví, myslím, že nám to příroda odpustí, obzvlášť, když nás uvidí šťastné!

Jak uplést věneček nebo náramek? Při sběru můžete pampelišky počítat, porovnávat jejich délky, ... 

Jak vyrobit pampelišku z krepového papíru? Pokud by počasí nepřálo vycházkám, můžete si pampelišku vyrobit i z papíru.

Pampeliška má mnoho dalších jmen, říká se jí také smetánka lékařská, mléčný lupen nebo hadí mlíčí. Děti ji využívají k hrám, pro hospodyňky slouží jako výborná surovina k výrobě pampeliškového medu nebo salátu, pro zahrádkáře a majitele trávníku je nevítaným hostem, přesto je často využívána jako léčivka, a to všechny její části. Zkuste si společně s rodiči vytvořit pampeliškový med, pampeliškový salát nebo pampeliškový sirup, určitě vám bude vše náramně chutnat!   

... a na závěr vám mohou rodiče přečíst pohádku "O princezně Pampelišce" a vy k ní namalovat obrázek.

Krásné společné zážitky vám všem!

 
Zjednodušit