HRÁTKY PRO PŘEDŠKOLÁKY V.

Novinky > Školní rok 2020-2021 > HRÁTKY PRO PŘEDŠKOLÁKY V.

Tento týden jsme se věnovali DOPRAVNÍ VÝCHOVĚ 

Nejdříve se děti snažily pochopit základní pravidla bezpečného chování pro chodce, nacvičovaly různé dopravní situace.

V animované ukázce si ZOPAKUJ, CO JIŽ JAKO CHODEC ZNÁŠ A NAUČ SE NOVÉ! Pak si podobné přecházení a bezpečné chování chodce vyzkoušej s rodiči přímo na ulici.

Také jsme si vyprávěli, že NENÍ ZEBRA JAKO ZEBRA a naučili se veselou říkanku :-) NAUČ SE ŘÍKANKU TAKÉ A NAMALUJ K NÍ OBRÁZEK nebo vyrob podobné zebry jako na obrázku.

ZEBRA

PRUHOVANÝ OBLEČEK,

PROUŽEK S PROUŽKEM LADÍ.

BÍLÁ, ČERNÁ, STŘÍDAJÍ SE,

MÓDA TA JI BAVÍ.

8168.jpg


KDYSI DÁVNO NA PŘECHODU

NATLOUKLA SI ŽEBRA.

OD TÉ DOBY NEŘEKNOU JI

JINAK, NEŽLI ZEBRA.

Seznámili jsme se s významem základních dopravních značek. 

POPROS RODIČE, ať ti koupí PEXESO s dopravními značkami. Pečlivě obrázky rozstříhej, prohlédni si je a roztřiď podle tvarů - kruhové, trojúhelníkové, obdélníkové a další. Při hře pexesa si s rodiči říkej, co značka znamená. Ukázku značek najdeš níže, některé vybarvi.

8169.jpg 8171.jpg

Mezi důležitá dopravní značení patří SEMAFORY, vybarvi je správně a vyprávěj, který semafor je pro řidiče a který pro chodce? Jaké barvy na nich svítí a kde se nacházejí - nahoře, dole, uprostřed?

8176.png

8175.jpg

Objevovali jsme různé způsoby cestování, poznávali různé dopravní prostředky a učili se základní pravidla bezpečnosti při cestování, ať už v autě, vlaku, autobusu, letadle, na kole, lodi nebo v metru, ...   

8177.jpg

Třídili jsme dopravní prostředky podle toho, kde se pohybují - jezdí po silnic nebo po kolejích; plují na vodě nebo pod vodou; létají ve vzduchu; věděli byste, co jezdí pod zemí? Zkus to také!

8173.jpg

Malovali jsme, jak jedeme se školkou na výlet. 

Vyráběli jsme vláčky a jiné dopravní prostředky ...

8172.jpg

Z ruliček od toaletního papíru si můžeš vyrobit garáže; roztřiď dopravní prostředky podle velikosti, barvy, počtu kol, podle toho k čemu se používá, ... 

8174.jpg

S Míšou si můžeš zazpívat i zacvičit :-) Pomůcky ke cvičení si určitě snadno obstaráš, vyrobíš či něčím podobným nahradíš ...   

 
Zjednodušit